بررسی تخصصی NVR پرفروش یونی ویو

UNIVIEW NVR 201-04E

در این مقاله می خواهیم به یکی از پرفروشترین NVR های یونی ویو برای محیطهای کاری و مسکونی کوچک نگاهی بیندازیم. Uniview NVR 201-04/08E از سری رکوردرهای مقرون به صرفه بین رقبا به حساب می آید که براحتی با بودجه ای حدود سه میلیون تومان بسته به مدل و قابلیتهای مورد نیاز می تواند با هارددیسکی ۴ ترابایتی با ۴ دوربین مداربسته ۲ مگاپیکسلی بخوبی مورد استفاده قرار گیرد. در استفاده از رکوردرهای تحت شبکه یونی ویو بدلیل قابلیت خوب PoE+ بهتر است از دوربین های مداربسته همین برند استفاده شود تا بتوانید از PoE با برد مضاعف ۳۰۰ متر بخوبی بهره ببرید.

رکوردرهای سری NVR201 از یک هارددیسک با ظرفیت حداکثر ۶ ترابایت پشتیبانی خواهند کرد و در سری NVR201-04 با ۴ کانال ورودی و در سری NVR201-08 تا ۸ کانال ورودی دوربین مداربسته در دسترسند. در وضعیتی که دو برند داهوا و هایک ویژن سعی در مقابله با حملات سایبری می کنند، یونی ویو بدلیل برخورداری از امنیت بالا و اهمیت بیشتر به موضوع امنیت با پشتوانه تولید تجهیزات ارتباطی امن گذشته، عملا گزینه ایمن تری خواهد بود.

ویژگی های کلیدی:

  • پشتیبانی از دوربین های مداربسته برندهای دیگر با ONVIF
  • دارای خروجی تصویر HDMI و VGA با رزولوشن تصویر ۱۰۸۰P
  • پخش زنده تصویر (Instant Playback) و بازیابی دقیق (Accurate retrieval)
  • ۴/۸ پورت RJ45 با قابلیت PoE+ با برد ۳۰۰ متر
  • پشتیبانی از ارتباط اینترنتی و پروتکل های تحت شبکه بصورت P2P، UpnP، NTP، DHCP و PPPoE
  • امکان برقراری ارتباط از طریق نرم افزار تحت موبایل

پهنای باند پشتیبانی شونده روی NVR چهار کاناله ۴۰ مگابیت و در مدل هشت کاناله ۸۰ مگابیت است که بسیار مناسب و بیش از نیاز است. پهنای باند خروجی تصویر هم ۹۶ مگابیت خواهد بود.

راه اندازی سیستم نظارت تصویری یونی ویو

داخل دستورالعمل نصب کلی دستگاه ۲۴ صفحه توضیحات داده شده که بخش اعظمی به نصب هارددیسک داخل NVR یونی ویو مربوط است. با استفاده از لیبل بارکد QR روی دفترچه بخوبی می توانید نرم افزار تحت موبایل یونی ویو را دانلود کنید و بصورت ریموت به تصاویر دوربین های مداربسته و NVR درسترسی داشته باشید. یک دفترچه ۱۰۲ صفحه ای هم بعنوان دستورالعمل دانلود و استفاده از این نرم افزار بزبانهای مختلف در جعبه قرار دارد.

در پنل پشت رکوردر که در تصویر میبینید از چپ به راست به ترتیب یک پورت ورودی آداپتور ۴۸ ولت و دکمه روشن و خاموش کردن دستگاه، پورتهای RJ45 ورودی دوربین مداربسته با قابلیت PoE+، سوکتهای RCA ورودی خروجی صدا، پورت RJ45 شبکه، خروجی تصویر VGA با مدل ۱۵ پین D، خروجی تصویر HDMI و یک جفت پورت USB که بالایی از نوع USB3.0 و پایینی از نوع USB2.0 قرار گرفته اند.

 

پورت USB می تواند بخوبی از موس برای کار با منوی دستگاه و دستکاری قابلیتهای دستگاه روی صفحه نمایش پشتیبانی کند.

با روشن کردن NVR با مشاهده لوگوی Uniview روی صفحه نمایش پس از ۳۰ ثانیه کار آغاز می شود. صفحه چهار بخشی با انتخاب ماوس و کلیک چپ روی toolbar ها فعال می شود.

برای دسترسی به منوها باید اول رمز عبور کاربر admin را وارد کنید و سریع شما را مجبور به تعویض رمز عبور خواهد کرد و با دستورالعملی چندجانبه و سخت گیرانه شما را به سمت ایجاد رمزی با حداقل ۸ کاراکتر ایمن سوق می دهد. این از بهترین رویکردهای امنیتی بین شرکتهای نظارت تصویری بحساب می آید که یونی ویو برخلاف هایک ویژن و داهوا در پیش گرفته است. دقت کنید که در صورت فراموشی رمز راه ریکاوری ساده ای نخواهید داشت.

قابلیت امنیتی دیگر دستگاه محدودیت کاربر در وارد کردن رمز عبور است. به شما تنها ۴ بار اجازه ورود رمز عبور نادرست داده خواهد شد. پس از چندبار استفاده از منوها، بخوبی به آن عادت می کنید و بخوبی کاربران با کمترین دانش در این زمینه می توانند از قابلیتهای NVR یونی ویو استفاده کنند.

با اتصال کابلهای دوربین های مداربسته، ان وی آر می تواند بسرعت دوربین مداربسته با برند یونی ویو را از بقیه برندها تشخیص داده و مراحل استفاده از PoE نمیش داده می شود و اپراتور با درخواست دسترسی به دوربین مداربسته از طریق منوی اصلی می تواند تصاویر زنده را مشاهده نماید.

بمحض برقراری ارتباط با دوربین مداربسته روی هر پورت، امکان تعریف تصویر هر کانال روی هر بخش از صفحه چهار تصویره برای کاربر ممکن خواهد بود و مشخصات مدل دوربین مداربسته نیز دیده می شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید