محصولات جديد داهوا با پشتيباني از كدك H265

dahua-H265

محصولات جديد داهوا با پشتيباني از كدك H265

 

پیشرفت فناوری و ورود دوربین‌های نظارتی به عرصه تصاویر ۴K, چالش اصلی تولیدکنندگان بزرگ سیستم‌های نظارت تصویری طی سال جاری و سال آینده بشمار می‌رود.

در این میان، بزرگ ترین مشکل پیش روی تولیدکننده‌ها، مشکلی بنام پهنای باند و حجم بالای تصاویر برداشتی در این رزولوشن است.

کمپانی داهوا نیز با علم به این موضوع درحال کار بر روی ارائه محصولات جدید با پشتیبانی از کدک H265 است که پهنای باند مورد نیاز برای تصاویر را به نسبت H264 تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد.

کدک تصویری HEVC یا High Efficiency Video Coding که بانام H.265 شناخته می‌شود، جانشین شایسته کدک‌های فشرده ساز تصویر معروف مانند H.264 و MPEG-4 می‌باشد که تحت مالکیت گروه MPEG و VCEG قرار دارند.

همانطور که ذکر شد، این کدک پهنای باند مورد نیاز را بدون از دست رفتن جزییات، تا ۵۰ درصد نسبت به کدک‌های پیشین کاهش می‌دهد.

به این ترتیب هزینه‌های جنبی کاربران سیستم‌های نظارتی تا حد بسیاری کاهش خواهد یافت و امکان همه گیر شدن رزولوشن ۴K فراهم خواهد شد.

اولین دوربین داهوا با پشتیبانی از H265, یک دوربین تحت شبکه ۵ مگاپیکسلی است که هنوز مشخصات کامل آن منتشر نشده است.

اولین ان وی آر H265 این کمپانی نیز از حداکثر رزولوشن ۱۲ مگاپیکسل و همچنین فیلم‌های Full HD با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی خواهد کرد.

علاوه بر این، مهندسین داهوا درحال توسعه پلتفرمی‌بنام M70 بر اساس H.265 هستند که امکان Decode حداکثر ۴۰ تصویر برای نمایشگرهای UHD را با استفاده از این کدک فراهم می‌کند.

بزودی و با ارائه این فرمت فشرده ساز قدرتمند، شاهد کاهش تدریجی قیمت و فراگیر شدن رزولوشن ۴K و در پی آن حضور دوربین‌ها و ذخیره سازهای ۴K داهوا در بازار کشورمان خواهیم بود.

سپاس از :سي سي تي وي پلاس

asiashabakeh

asiashabakeh

Call Now Buttonتماس با ما
×

سلام

جهت ارتباط با کارشناس فروش کافیست بر روی کارشناس مورد نظر خود کلیک کنید.

×