گوگل، ناسا و آمازون پليس هاي هوايي مي شوند

گوگل، ناسا و آمازون پليس هاي هوايي مي شوند

پهبادها طرف‌داران زیادی دارند؛ از اعضای تیم‌های خبری و عشق تکنولوژی‌های آماتور گرفته تا شرکت آمازون که پتانسیل زیادی در آنها برای تحویل کالاها می‌بیند. اما این وسایل نقلیه‌ی هوایی بدون سرنشین اخیرا دردسرهایی برای خلبانان ایجاد کرده‌اند و سر راه سرویس‌های اورژانسی قرار گرفته‌اند.

pahpad

بنابراین، این وضعیت باید درست شود، چرا که نمی‌تواند به همین شکل ادامه داشته باشد. در همین راستا، گوگل به شرکت رسانه‌ای «بلومبرگ» (Bloomberg) گفته است که می‌خواهد به کمک گروهی از دوستانش یک سیستم هوشمند کنترل ترافیک هوایی برای پهپادها طراحی کند تا از برخوردها و تصادفات هوایی جلوگیری به عمل آید.
براساس گزارشی که در وب‌سایت بلومبرگ آمده شرکت‌های مختلفی از قبیل ناسا، آمازون و «ورایزون» (Verizon) میخواهند با گوگل در این زمینه همکاری کنند. ایده‌ی اصلی این پروژه این است که پهپادها بتوانند به کمک یک سیستم حسی و گزارشی به طور اتوماتیک از یک‌دیگر دوری کنند.
انتظار می‌رود که جزییات بیشتری از این سیستم در کنفرانس ناسا که در هفته‌ی آینده برگزار خواهد شد، آشکار شود. یکی از مسوولان گوگل گفت که انتظار دارد شبکه‌های مختلفی در کنار یک‌دیگر و با نظارت دولت‌ها اجرا شوند.
انسان‌ها (از جمله رانندگان تحویل بسته‌ی آمازون) همچنان کنترل ماشین‌هایشان را به عهده خواهند داشت، اما اگر پهپادها به یک‌دیگر یا به کاخ سقید نزدیک شوند، سیستم امنیتی فعال خواهد شد.
پهپادها پتانسیل بسیار زیادی برای خدمت‌رسانی به انسان‌ها دارند؛ از تحویل دادن کالاها و محصولات به مناطق دوردست گرفته تا داشتن زاویه‌ی دید بهتر در مسابقات المپیک.

مطلب مرتبط:

تعرفه نرخ پایه خدمات فناوری اطلاعات سال ۹۵ منتشر شد

asiashabakeh

asiashabakeh

Call Now Buttonتماس با ما
×

سلام

جهت ارتباط با کارشناس فروش کافیست بر روی کارشناس مورد نظر خود کلیک کنید.

×