برنامه‌های بلندپروازانه کوالکام برای دوربین‌های نظارتی هوشمند و اینترنت اشیا

qualcomm

برنامه‌های بلندپروازانه کوالکام برای دوربین‌های نظارتی هوشمند و اینترنت اشیا

کوالکام با عرضه نسخه بهینه‌سازی شده پردازنده اسنپ‌دراگون ۶۱۸ برای استفاده در دوربین‌های امنیتی هوشمند و همچنین معرفی دو مودم LTE جدید، از برنامه‌های بلندپروازانه خود برای حضور پرقدرت در بازار رو به رشد اینترنت اشیا (Internet of Things) و خانه هوشمند خبر داد.

اسنپ‌دراگون ۶۱۸ در دنیای گوشی‌های موبایل شاید جزو برترین‌ پردازنده‌ها نباشد اما برای دوربین‌های نظارتی و تحت‌شبکه حکم فراری و پورشه را خواهد داشت!

این پردازنده که از سال آینده در دل دوربین‌های خانگی هوشمند جای خواهد گرفت، باعث بالارفتن سرعت پردازش تصاویر شده و تاخیر همیشگی این دوربین‌ها را برطرف خواهد نمود.

در اغلب دوربین‌های هوشمند امروزی، پردازش تصاویر در فضای ابری (کلود) انجام می‌گیرد، بنابراین داده‌های زیادی باید منتقل شوند. این موضوع در نهایت باعث بروز تاخیر میان لحظه ثبت یک رخداد تا زمان اطلاع‌رسانی می‌گردد.

با تجهیز دوربین‌ها به اسنپ‌دراگون ۶۱۸ دوربین‌ها علاوه بر وای‌فای به شبکه LTE‌ پرسرعت هم دسترسی خواهند داشت. به این ترتیب دوربین‌ها می‌توانند در هر مکانی بصورت سیار مورد استفاده قرار گیرند.

علاوه بر این کوالکام از دو مودم LTE جدید بانام‌های MDM9207-1 و MDM9206 مخصوص خانه‌های هوشمند و اینترنت اشیا رونمایی کرد.

از این مودم‌ها می‌توان برای ارسال داده‌های جمع آوری شده توسط خودروهای مخصوص فضاهای شهری، اطلاع‌رسانی در مورد ترکیدن لوله‌های خیابان و همچنین کنتورهای آب و برق استفاده نمود.

به گفته کوالکام با نصب مودم روی کنتورها می‌توان اطلاعات مورد نیاز را مستقیما دریافت کرد تا دیگر نیازی به حضور فیزیکی ماموران برای ثبت میزان مصرف آب و برق نباشد.

از آنجاکه مودم‌ها هر ماه فقط در مواقع مورد نیاز روشن می‌شوند، عمر باتری آنها نیز بسیار طولانی و تا ۱۰ سال تخمین زده می‌شود.

به اعتقاد کارشناسان، با حضور جدی کوالکام شاهد تغییرات بنیادین در سیستم‌های هوشمند خانگی و صنعتی در سال ۲۰۱۶ خواهیم بود.


 

دیجیاتک | فروش آنلاین کالای الکترونیک و دیجیتال

آسیاشاپ | فروشگاه اینترنتی آسیاشبکه

asiashabakeh

asiashabakeh

Call Now Buttonتماس با ما
×

سلام

جهت ارتباط با کارشناس فروش کافیست بر روی کارشناس مورد نظر خود کلیک کنید.

×